Wypij Morze!
Działanie

Gdańsk: Bar Wodny

Data publikacji
22.09.2023

Projekt Baru (Słono)Wodnego Tei Andreoletti i Eero Yli-Vakkuri w Gdańsku potraktowaliśmy jako rodzaj „artystycznej inwentaryzacji” świadomości wodnej Gdańska i osób, które w nim mieszkają.

Zaoferowaliśmy w nim gazowaną wodę kranową z różnych dzielnic miasta (zatem średniozmineralizowaną doskonałą wodę, nieco różniącą się udziałem wód z powierzchniowych i podziemnych ujęć). Oprócz tego do degustacji zaproponowaliśmy specjalną kompozycję smakową, przygotowaną przez Teę (która jest wykształconą wodną sommelierką) i Eero w konsultacji z naukowcami z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Jej smak miał możliwie najlepiej imitować smak bałtyckiej wody morskiej, również jeśli chodzi o zasolenie.

W warunkach artystyczno-eksperymentalnych to bezpieczne, jako że nie przewyższa ono stężenia soli w ludzkich płynach ustrojowych. Artystyczna/sztuczna woda, której nadaliśmy instytucjonalny brand: Wypij Morze!, oferowana była w specjalnie zaprojektowanych przez młodych gdańskich projektantów butelkach. Ich wygląd interpretował na trzy różne, wyobraźniowe sposoby nieodległą przyszłość miast nadmorskiego wybrzeża takich jak Gdańsk, które w perspektywie najbliższych 50 lat mogą znaleźć się w znacznym stopniu pod wodą.

Inne zasoby

Zobacz Wiedza Wiedza

Bęc Radio: Laboratorium badań nad szczęściem / Siła kooperacji —> Ziomek

Zobacz Wiedza Wiedza

Bęc Radio: Laboratorium badań nad szczęściem/ Dobrze to za mało —> Jagielak

Zobacz Wiedza Wiedza

Bęc Radio: Laboratorium badań nad szczęściem / Komfort w erze niepewności —> Zmyślony

Zobacz Wiedza Wiedza

Bęc Radio: Laboratorium badań nad szczęściem / Design i nowe strefy komfortu —> Kiedrowicz